Pazartesi, Haziran 25, 2018
Ana Sayfa > Kültür & Sanat > 3. Marmaris Kısa Film Festivali başlıyor

3. Marmaris Kısa Film Festivali başlıyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Marmaris Uluslar arası Kısa Film Festivali başlıyor. 5- 8 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde bu sene iddialı filmlerde yer alacak.C’annes Film Festivali’ne katılan bazı yapıtların Marmaris Kısa Film Festivalinde de yer alacağı açıklandı.

Marmarisanart topluluğunun projesi olarak hayat geçen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan 3. Marmaris Uluslar arası Kısa Film Festivali için geri sayım başladı. Festival komitesi etkinlik hakkında basın açıklaması yaptı. Barış Gümüşbaş, festival hakkında bilgi verdi.

Gümüşbaş, festival kapsamında Marmaris’in on bir farklı noktasında film gösterimi gerçekleşeceğini kaydetti. Her yıl daha da büyüyen festivale bu yıl çok sayıda film başvurdu.Bu sene festivalde bir ilk de gerçekleşecek, halk jürisi oluşturulacak. Festival kapsamında ilk kez ön jüri özel ödülü de verilecek.

Basın toplantısında konuşan Şeref Özlıırk bu yıl iddialı filmlerin festivalde yer alacağına söyledi.Festivale Cannes Film Festivali’ne katılan yapıtlardan da başvuru geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir