Cumartesi, Ağustos 18, 2018
Ana Sayfa > Gündem > Ağaoğlu Bodrum’a Turizm Yatırımı İçin Çin’lilerle Görüşüyor

Ağaoğlu Bodrum’a Turizm Yatırımı İçin Çin’lilerle Görüşüyor

Çin’in tarihi ipek yolunu canlandırmak üzere yatırım planladığını söyleyen Ağaoğlu; ‘Çinli yatırımcılar ipek yolunun finişini Bodrum’da yapmak istiyor. Bodrum onlar için batıya açılan pencere olacak’ dedi.

Ali Ağaoğlu, Bodrum’da sahibi olduğu 12 Milyon metrekare büyüklüğündeki arazisi üzerinde yılın 12 ayı çalışacak turizm şehri projesi için Hong Konglu ve Çinli yatırımcılar ile görüşüyor.

İpek Yolu Bodrum’da Bitecek

Çin Devleti’ne bağlı bir holdingin üst düzey yöneticileri ile Bodrum arazisini gezdiklerini anlatan Ali Ağaoğlu; Çin’in tarihi ipek yolunu canlandırmak üzere yatırım planladığını söyledi.
Ağaoğlu; “Çin’in tarihi İpek Yolu’nu canlandırma girişimi “Bir Kuşak Bir Yol Projesi” tam olarak aktif hale geldiğinde, 68 ülkede yapılacak altyapı yatırımlarına 8 trilyon dolarlık katkı sağlaması bekleniyor. Türkiye de bu yatırımlardan payına düşeni alacak. Çinli yatırımcılar ipek yolunun finişini Bodrum’da yapmak istiyor. Bodrum onlar için batıya açılan pencere olacak. Bodrum’da planladığımız turizm şehri Türkiye’nin yeni cazibe merkezi olacak” dedi.

12 Milyon metrekarelik arazinin Bodrum’un en büyük arazisi olduğunu belirten Ağaoğlu; ” Bodrum’u yeni bir Cannes ve yeni b

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir