Pazartesi, Haziran 25, 2018
Ana Sayfa > Ekonomi > Esnaf ve Sanatkârlar boş durmuyor

Esnaf ve Sanatkârlar boş durmuyor

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığının geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmiş olduğu üyelerine yönelik bazı hizmetleri ve faaliyetleri hakkında Marmaris ve Muğla Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı veTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Danışma Kurulu Üyesi Şükrü AYYILDIZ açıklamalarda bulundu.
Ayyıldız; “ Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı olarak her yıl Esnaf ve Sanatkarlarımı ilgilendiren konular hakkında İzmir de düzenlenen Fuaralara sadece kendim değil, Esnaf ve Sanatkarlarımı yanımda götürerek katılıyorum. İzmir’de düzenlenen Ayakkabı, moda, Turizm, hazır giyim, Travel Turkey, Gastronomi vb. fuarlara her yıl en az 3 otobüs olmak üzere esnaflarım ile birlikte katılarak meslekleri ile alakalı son gelişmeleri öğrenmelerini ve bilgilenmelerini sağlıyoruz.

ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ DOĞUM GÜNÜ
Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası D.Vasfiye Göncü Anaokulumuzda yaklaşık 3 ile 6 yaş arası 100 öğrencimiz yaz kış öğretim görmekte. Arsası ve içindeki tüm malzemeleri ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın tapulu malın olan yani esnaflarımın tapulu malı olan anaokulumuzda, odamıza üye olan esnaflarımın çocukları veya torunları ücretsiz olarak doğum günü organizasyonu yapabilmektedir. Biliyorsunuz; Marmaris’te doğum günü kutlamaları gündemde. En önemli sorun, çocukların oynayabileceği, rahat hareket edecekleri, geniş alanı olan kutlama yerleri yok. Bu sorunu çözme misyonu ile Anaokulumuzun bahçesini ücretsiz olarak üyelerimize açtık, her türlü araç ve gereçleri de Oda olarak karşılayarak bu mutlu günlerine katkıda bulunuyoruz.

SANAYİ ESNAFI AŞILANDI
Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Sağlık Hizmetleri Departmanı olarak, üyelerimizin her türlü sağlık problemleri ile de ilgileniyoruz. Odamızın hemşiresi üyemizin kendisi, çocuğu, annesi rahatsız olduğunda hastaneye gidemeyecek durumda ise, ücretsiz olarak odamızın hemşiresi üyemizin evine giderek, pansuman,kan alma,iğne yapma gibi organizasyonları yapmakta. Aynı zamanda bu hafta Marmaris sanayi bölgesindeki esnaflarımıza yönelik Tetanoz aşı uygulaması yaptık . Biliyorsunuz 3 toz tetanoz iğnesi yapıldığında, kişi ömür boyu tetanozdan korunmuş oluyor. Sanayideki esnaflarım tehlikeli meslekte uğraştıkları için tetanoz iğnesi olmaları gerekiyor. İlk iki dozunu geçtiğimiz aylarda gerçekleştirmiştik. Son aşı dozunu da bu hafta Marmaris sanayi bölgesindeki esnaflarımıza yaparak, sanayi esnafımıza tetanoz aşı uygulaması hizmeti vermiş olduk” dedi.

EL SANATLARI SERGİLERİ
Ayıldız, sözlerine devamla; “ 29 – 30 Eylül – 1 Ekim 2017 tarihleri arasında Marmaris Blue Port Alış Veriş Merkezi’nde, unutulmaya yüz tutmuş el sanatları sergisi açacaklarını söyledi. Diğer taraftan, Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Muhittin Onay Kültür Merkezimizde faaliyet gösteren halı, kilim, çini, ahşap, dastar dokuma çalışmaları sergileneceğini belirten Şükrü Ayyıldız, etkinliklere Tüm Marmaris halkını davet etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir