Çarşamba, Temmuz 18, 2018
Ana Sayfa > Turizm > Polis Ne Yapsın? Zabıta Ne Yapsın!

Polis Ne Yapsın? Zabıta Ne Yapsın!

Marmaris’in en büyük sorunlarından biri olan hanutçuluk vol kapatma zorla satış polis ve zabıta ekiplerinin tüm uyarı ve cezalarına rağmen devanı ediyor..

Bunun örneklerinden biri de Marmaris Müzesi’ne çıkan sokakta yaşanıyor. Çevre esnafın ekmeğine rızkına mani olan gelen ziyaretçilerin yolunu keserek, kollarından çantalarından tutarak, ellerine poşet tutuşturularak vb. yöntemlerle zorla bir şeyler satmaya çalışan almayınca küfürle hakarete varan laflar edenler var.

Zaten geçmesi zor olan dar sokakta birde yolun iki yanına ticari emtia koyarak yolu iyice kapatan ve polisin zabıtanın uyarılarına kulak asmadan hatta ve hatta “ bize kimse dokunamaz, her şeyi yaparız mantığıyla hareket eden, bunların üzerine birde akşam 5 ten sonra kalenin arka duvarına stand açarak hanutçuluğa orada da devam eden yasak olduğu belirtildiğimle ise “ bizim belediyeden iznimiz var, başkan izin verdi ruhsat verdi” diyen daha da ileri giderek şikayet edeni döveriz, bıçaklarız biz buranın yerlisiyiz tehdidi savuran esnaflar var. Bunlar ziyaretçiler tarafından defalarca BİMER’e şikayet edildiği halde neden işlem yapılmadığı da ayrıca merak konusu.

Diğer bir merak konusu da hangi başkanın kalenin arka duvarına ruhsat verdiği. Çarşı esnafı yarın biz de ruhsat istiyoruz kalenin arka surlarına tezgâh açacağız evimizin önlerine staııtlar kuracağız der mi acaba? Yada yaşlı nenelerini dükkanlarının önüne oturtup nasıl olsa cezası yok diye aynı yöntemi uygular mı acaba ?

Böyle kişilerin yüzünden hem çevre esnaf, hem Marmaris Müzesi hemde turizm büyük zarar görmekte. Yolun o halini gören bir çok ziyaretçi müzeye girmeden geri dönüp gidiyor. Diğer esnaflarda aynı şeyi yapacak diye diğer dükkanlar dan alışveriş yapmıyor.

Bunlarla ilgili belge, resim, kamera görüntüleri de gazetemizde mevcut. Bunlan da bir sonraki sayımızda yayınlayacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir